Nastavni sat iz Povijesti
Autor: Ivančica Sabadin, 28. 3. 2018.

Kako smo danas svi postali ovisni o tehnologiji, a na nastavi je postalo neizbježno opomenuti učenika da makne mobitel sa stola i da ga ne koristi, učenici su na satu povijesti uz dozvolu profesorice Anamarije Kurelić, smjeli koristiti mobitel. Nisu koristili mobitel u svoje privatne svrhe, nego u svrhu nastave, ponavljanje gradiva, tako da im je profesorica dodijelila korisnička imena i lozinke te ih zamolila da se ulogiraju na stranicu learningapps.org putem svojih mobitela. Unaprijed im je profesorica pripremila zadakte, koje su morali riješiti putem aplikacije. Bilo je zanimljivo i kreativno, a samo oni najbolji, koji su uspjeli riješiti kviz i memory, dobili su peticu.

Lijepo je spojiti ugodno s korisnim, a uz to poučno i zabavno. smiley