preskoči na sadržaj

Gospodarska škola Buje

Login
Tražilica
Škola u ogledalu

E-dnevnik

Projekti



Kalendar
« Kolovoz 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 20. 1. 2017.

Ukupno: 20425
Ovaj mjesec: 2043
Ovaj tjedan: 471
Danas: 312

Natjecanja

Glas Istre, 03.03.2009.

 

Selekcija za državni Gastro

U devet disciplina natjecali su se učenici deset škola iz Primorsko-goranske, Istarske i Ličko-senjske županije, odnosno iz Buja, Krka, Raba, Opatije, Crikvenice, Poreča, Pule i Rovinja

 

 

ROVINJ - Strukovna škola Eugena Kumičića proteklog je tjedna bila domaćin međužupanijskog natjecanja učenika ugostiteljsko-turističkih škola – Gastro 2009., koje je održano u njenim prostorijama i Maistrinom hotelu Park. U devet disciplina natjecali su se učenici deset škola iz Primorsko-goranske, Istarske i Ličko-senjske županije – Gospodarska škola i SŠ Vladimira Gortana iz Buja, SŠ »Hrvatski kralj Zvonimir« iz Krka, SŠ Markantuna de Dominisa iz Raba, Ugostiteljska škola i Hotelijersko-turistička škola iz Opatije, SŠ Dr. Antuna Barca iz Crikvenice, TUŠ Antuna Štifanića iz Poreča, Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu iz Pule te škola domaćin SŠ Eugena Kumičića iz Rovinja. Ovo je natjecanje preduvjet za sudjelovanje na državnom Gastru koji će se ove godine održati na otoku Visu.

Roza Altin (Gospodarska škola Buje, mentor Branimir Krizmanić), Dalibor Karlović (Ugostiteljska škola Opatija, mentorica Ljiljana Mikinac), Denis Šolić i Alen Musić (Poreč, mentor Stanislav Poropat), Mate Lupić (Rab, mentor Ivan Mikelić) i Tino Terlević (Rovinj, mentor Pino Kuhar) članovi su tima koji je bio najbolji u pripremanju svečanog menija. U posluživanju svečanog menija najbolji je bio tim u sastavu Josip Nedić (Ugostiteljska škola iz Opatije, mentor Milan Vignjević), Tina Brajković (Poreč, mentor Milan Olić), Natalija Andreškić (Rab, mentor Mirko Mikelić) i Ivana Djedović (Rovinj, mentorica Ivanka Kresina).

U flambiranju su najbolji bili Teo Maračić (Rab, mentor Robert Bajčić) i Gionni Antony (Ugostiteljska škola Opatija, mentor Krešimir Brnin), dok su drugo mjesto zauzeli Luka Sošić (Rovinj, mentorica Sandra Živolić) i Luka Kalac (Poreč, mentorica Anita Pranjić). Najbolji hladni izložak pripremili su Kristian Madalen (Gospodarska škola, Buje, mentor Branimir Krizmanić), Vice Fafanđel (Rab, mentor Ivan Mikelić) i Mauro Medica (Ugostiteljska škola, Opatija, mentorica Mladenka Žibert), dok su drugo mjesto zauzeli Matej Leventić (Rovinj, mentor Franjo Milotić) i Gabriele Pozzecco (Poreč, mentor Stanislav Poropat). U pripremanju slatkog izloška najuspješnije su bile Silvia Ameršek (Ugostiteljska škola Opatija, mentorica Eofelija Rubinić) i Anamarija Koščak (Poreč, mentorica Dragica Rimac).

Najbolji barmen bio je Slaven Miletić (Ugostiteljska škola, Opatija, mentorica Vilma Krivokuća), slijede Ana Tadić (Poreč, mentor Feručio Smoković), Zrinka Kniha (Rovinj, mentor Ando Saina) i Ante Dumičić (Rab, mentor Marko Šuša). U disciplini u kojoj su učenici iskazali potrebne vještine za uspješno poslovanje recepcije hotela najbolji je bio tim u sastavu Marija Mrkobrada (Hotelijersko-turistička škola, Opatija, mentorice Marina Ivančić i Ksandra Sinožić), Kristi Kelava (Pula, mentorica Vesna Radetić), Katarina Udovčić (Crikvenica, mentorica Vesna Šćiran), drugu poziciju su zauzele Iva Klimić (SŠ V. Gortana, Buje, mentorica Dubravka Puljar Kovačević), Marta Šverko (Gospodarska škola Buje, mentorice Ilona Brčić i Marina Brajković), Giulia Ukušić (Poreč, mentorica Ticiana Peteh), a treću Silvija Žužić (Krk, mentorice Carol Marković i Meri Tomašić), Suzana Jakupi (Rovinj, mentorica Cinzia Banko) i Ivana Čanak (Ugostiteljska škola, Opatija, mentorica Klara Batarelo).

U kategoriji poslovanja putničkih agencija slavio je tim u sastavu Luka Zdrilić (Poreč, mentorica Darija Vuletić) i Manuel Trento (SŠ V. Gortana, Buje, mentorica Mikaela Biloslav Nežić), a drugo mjesto su zauzeli Iva Zelenika (Hotelijersko-turistička škola, Opatija, mentori Tanja Lončar i Marin Tomljanović), Ratko Benčić (Pula, mentor Dario Butković) te Tamara Solar (Rovinj, mentorica Elida Knežević).

U predstavljanju turističkih destinacija prvo mjesto podijelila dva tima - Aleksandar Zloušić (Gospodarska škola Buje, mentorice Katica Cvelić i Ilona Brčić), Elvis Huskić (Rovinj, mentorica Sonja Glavičić) i Robert Pranjić (Poreč, mentorica Vilma Čehić Janjuš) osvojili su jednaki broj bodova kao i Jan-Malik Milošević (Hotelijersko-ugostiteljska škola, Opatija, mentori Ksandra Sinožić i Marin Tomljanović), Barbara Antić (Pula, mentor Aleksandar Sladonja), Valentina Radivoj (Krk, mentorice Carol Marković i Meri Tomašić) i Boris Jandrić (Poreč, mentorica Vilma Čehić Janjuš).

M. MEDIĆ

preskoči na navigaciju