PRAKTIČNA VJEŽBA – ELEMENTI STROJEVA
Autor: Ivančica Sabadin, 1. 12. 2016.

Učenici zanimanja Automehaničari razreda 2c odradili su dana 29. 11. 2016. godine, praktičnu vježbu iz Elemenata strojeva pod vodstvom nastavnika Saše Stikovića i Zdenka Stjepanovića. Nakon teoretskih osnova potrebnih za izvršavanje radnog zadatka krenulo se na praktični dio vježbe. U sklopu praktične vježbe učenici su prema radnom nalogu pripremili i obradili postupcima ručne i strojne obrade odvajanjem čestica radne komade i nakon pripreme spojili postupkom nerastavljivog spajanja – REL zavarivanjem. Radni komadi su bili u obliku profila duljine 1500 mm, širine 30 mm i debljine 5 mm. Nakon rezanja na male komade dim. 60x30x5 mm učenici su pravili I i T profile. Važno je napomenuti da se tijekom cijelog radnog procesa vodila briga o zaštiti na radu. Nakon izvršenja praktične vježbe učenici će ispuniti radni list u svojoj mapi praktičnog naukovanja. Praktična vježba je odrađena u kombinaciji, tj. korelaciji nastavnih predmeta Elementi strojeva i Praktična nastava.