OBAVIJEST MATURANTIMA
Autor: Dalibor Pašić, 12. 7. 2023.

Poštovani maturanti, državna matura - ljetni rok završila je s danom 28. lipnja 2021.

Molim vas da verificirate ocjene 1. razreda, 2. razreda, 3. razreda, 4. razreda te vaše osobne podatke na vašoj osobnoj stranici na portalu postani-student. Ako isto ne učinite, nećete biti rangirani na sveučilišta, veleučilišta i ostale visoke poslovne škole te vam potvrda o položenim ispitima državne mature neće biti generirana.

Svi koji su prijavili ispite a nisu na iste izašli (osim učenika koji je bio bolestan) iste moraju platiti, a podaci o plaćanju biti će na vašoj osobnoj stranici na portalu postani-student. Objava rezultata državne mature - ljetni rok - biti će 12. srpnja 2023.

Rok za prigovore počinje teći 12. srpnja od trenutka objave privremenih rezultata i traje 48 sati od trenutka objave privremenih rezultata.

Konačna objava rezultata je 19. srpnja 2023.

Podjela potvrdi o položenoj državnoj maturi je 21. srpnja 2023. Svi ispiti koje učenici žele polagati na jesenskom roku moraju se ponovno prijaviti.

Rok za prijavu ispita državne mature - jesenski rok počinje 20. srpnja i traje do 31. srpnja 2023. (za točno vrijeme pogledajte na svojim osobnim stranicama na portalu postani-student.

Učenici koji ne podmire novčana potraživanja neće dobiti potvrdu (sustav ju ne generira) što znači da je podmirenje novčanih potraživanja (za neopravdane izostanke s ispita) uvjet za dobivanje potvrde.

U privitku je letak sa svim informacijama vezano za jesenski rok 2023. godine. Sretno!

Obrazac za prigovore

Prigovori