POSJETA AUTO HRVATSKOJ - PRODAJNO SERVISNOM CENTRU I AUTOKUĆI ETRADEX
Autor: Dalibor Pašić, 16. 5. 2023.

Učenici zanimanja Automehatroničari razredi 2d i 3d sudjelovali su 16. 05. 2023. godine na stručnom posjetu u Pazinu pod vodstvom dvoje  nastavnika Gospodarske škole – Saše Stikovića i Josipa Cicvarića. Uz dva nastavnika na izlet je išlo 10 učenika. U sklopu stručne posjete posjetili su Auto Hrvatska – Prodajno servisni centar za Gospodarska vozila MAN i Auto kuću Etradex – Servis Gospodarskih Mercedes-Benz vozila u Pazinu.

Auto Hrvatska Prodajno servisni centri d.o.o. ovlašteni su servisni partner za marke vozila MAN. Razgranata servisna mreža na 8 lokacija u Hrvatskoj našim partnerima nudi MAN-ove usluge popravka i održavanja koje jamče veću udobnost, sigurnost i manje troškove. Usluge se mogu individualno kombinirati i učinkovite su sve do najsitnijeg detalja. Stručnost servisnih djelatnika održavamo redovnim školovanjima i edukacijama. Na taj način potvrđuje se naša kompetencija i praćenje najnovijih tehnoloških trendova. Kvaliteta servisne usluge potvrđena je više puta na natjecanju MAN Service Quality Award, u kojem sudjeluje više od 800 ovlaštenih MAN-ovih servisa iz cijelog svijeta, gdje su timovi Auto Hrvatske PSC dva puta pobijedili u svjetskoj konkurenciji. S teritorijalnom pokrivenošću svih regija Hrvatske, moderni prodajno-servisni centri opremljeni su najnovijim dijagnostičkim i specijalnim alatima na svim lokacijama, kako bi kontinuirano ispunjavale najviše standarde MAN-ove servisne mreže.

Autokuća Etradex d.o.o. obiteljska je tvrtka osnovana 07.10.2005. godine kao servisni i prodajni partner Mercedes-Benza, a od samog početka ovlašteni je serviser za smart i Setru.Poduzeće Autokuća Etradex d.o.o. samostalni je subjekt unutar grupacije Etradex te koristi bogato 25-godišnje tehnološko, tehničko i marketinško iskustvo matične kuće te njezinu logistiku. Servis je opremljen prema najvišim standardima kako bi se omogućilo stručno i kvalitetno otklanjanje kvarova na vozilima, a djelatnici se stalno usavršavaju na treninzima, edukacijama i školovanjima od strane Mercedes-Benza i ostalih servisno-prodajnih partnera kako bi bili upoznati s najnovijim tehnološkim dostignućima i sigurnosnim propisima, a sve kako bi kupac mogao dobiti kvalitetnu uslugu i pouzdanog servisera za svoja vozila.

U navedenim servisima upoznati smo sa organizacijom rada, pogledima na korisnike i željama korisnika, tehničkoj kvaliteti proizvoda i dijelova gospodarskih vozila, kompletnoj servisnoj kvaliteti i samog ugleda servisa i auto kuće i formiranju cijena po vrstama korisnika. Objašnjen nam je i plan odvijanja naloga za popravak gospodarskih vozila od prijema do isporuke vozila klijentima. Velika pažnja se posvećuje odlaganju i razvrstavanju starih dijelova vozila i svih tekućina u vozilu – pokazane su nam prostorije gdje se odvajaju stari dijelovi i spremnici ulja i ostalih tekućina. Na kraju smo obišli automehaničarsku radionicu, radionicu za popravak i zamjenu pneumatika, skladište specijalnih vrsta alata kao i skladište rezervnih dijelova i komponenti gospodarskih vozila.

Nakon stručne posjete i povezivanja viđenog sa obrađenim gradivom učenici će prezentirati viđeno i naučeno na redovitoj nastavi.