POSJET KINO PROJEKCIJI
Autor: Dalibor Pašić, 16. 5. 2023.

Učenici zanimanja Tehničari za računalstvo razred 1.a, učenici zanimanja Prodavači i Kuhari razred 2.b i učenici zanimanja Prodavači 1.b sudjelovali su 09. 05. 2023. godine na izletu u Rijeci pod vodstvom troje  nastavnika Gospodarske škole – Rozike Kuti Stiković, Tamare Sapanjoš i Sandre Sušanj. U sklopu izleta posjetili su Cinestar i prisustovali kino projekciji filma Čuvari Galaksije 3  3D 4DX.

RealD 3D je nova generacija zabave sa svježim, bistrim, nadrealističnim slikama koje  stvaraju osjećaj  kao da ste zakoračili u film. RealD 3D dodaje dubinu koja vas uvodi u samu akciju bez obzira na to jeste li krenuli na putovanje u neku neotkrivenu zemlju ili izbjegavate predmete koji s ekrana izlijeću u kino. RealD 3D tehnologija bila je uvod u današnju digitalnu 3D tehnologiju koja je najrasprostranjenija 3D kino tehnologija.

4DX je najsuvremenija tehnologija koja gledatelju donosi potpuno uključujuće kino iskustvo u kojem gledatelji postaju dio filma. Unutar 4DX dvorane, pokretna sjedala i efekti okoliša poput vjetra, mjehurića i mirisa rade u  skladu s događanjima na ekranu.

U kinu su se učenici upoznali sa sadržajima medijske kulture i s razvojem i dostignućima današnje suvremene kinematografije u 3d i 4dx prikazima.

Nakon izleta i upoznavanja suvremene kinematografije i povezivanja viđenog s obrađenim gradivom učenici će prezentirati viđeno i naučeno na redovitoj nastavi.