Međužupanijsko natjecanje instalatera kućnih instalacija i međužupanijsko i međunarodno natjecanje automehatroničara 2023
Autor: Dalibor Pašić, 15. 3. 2023.

Učenici 3 d razreda Leo Peterfaj i Hrvoje Marić  pod vodstvom mentora Roberta Zornade, sudjelovali su na međužupanijskom natjecanju u disciplini Kućne instalacije. Međužupanijsko natjecanje u disciplini Kućne instalacije održalo se u organizaciji Industrijsko – obrtničke škole Šibenik, u sklopu projekta „Budi spreman i kompetentan“ u školskoj godini 2022./2023.g. Od jedanaest prijavljenih škola na natjecanju, učenici naše škole osvojili su odlično deveto mjesto. Natjecanje je bilo vrlo tijesno i zanimljivo. Učenici su imali za zadatak odraditi tri zadatka (modula). Prvi zadatak je bio izrada specifikacije materijala, drugi zadatak je bio izrada i montaža cijevnog razdjelnika, a treći zadatak izrada i montaža razvoda vode s radijatorom.

Čestitamo našim učenicima i mentoru na ostvarenom uspjehu.

Učenik 3 d razreda Tomi Vivoda pod vodstvom mentora Saše Stikovića, sudjelovao je na međužupanijskom natjecanju u disciplini Automehatronika. Međužupanijsko natjecanje u disciplini Automehatronika održalo se u organizaciji Strukovne škole Vice Vlatkovića Zadar, u sklopu projekta „Budi spreman i kompetentan“ u školskoj godini 2022./2023.g. Od osam prijavljenih škola na natjecanju, učenik naše škole osvojio je odlično peto mjesto. Natjecanje je bilo vrlo tijesno i zanimljivo. Učenici su imali za zadatak odraditi dva zadatka (modula). Prvi zadatak je bio demontaža i montaža diska i kočnih pločica na prednjem kotaču vozila Audi A4, a drugi zadatak je bio dijagnostika vozila na Golfu V (benzin) pomoću dijagnostičkog  uređaja Bosch KTS i programom ESI (tronic) 2.0.

Čestitamo našim učenicima i mentoru na ostvarenom uspjehu.

Međunarodno natjecanje Young Car Mechanic (YCM), natjecanje mladih automehaničara/automehatroničara održalo se on line putem. Na natjecanju su sudjelovale srednje strukovne škole iz 11 zemalja. Našu školu su predstavljala četiri učenika 3 d razreda: Tomi Vivoda, Petar Rebić, Andrea Zakinja i Dominik Vidić. Pitanja su obuhvaćala slijedeća područja: Elektrika, Sustav upravljanja, Kočioni sustav, Ovjes, Pogon, Održavanje i dijagnostika, Motori s unutarnjim izgaranjem. Učenici naše škole: Tomi Vivoda, Petar Rebić i Andrea Zakinja plasirali se u drugi krug natjecanja a učeniku Dominiku Vidiću su nažalost  nedostajala dva boda za prolaz u drugi krug natjecanja.

Čestitamo našim učenicima i mentoru na ostvarenim rezultatima i mnogo sreće u drugom krugu natjecanja.