Posjeta radionicama – Belmet, oprema za škole
Autor: Dalibor Pašić, 23. 11. 2022.

Dva nastavnika Gospodarske škole – Josip Cicvarić i Saša Stiković posjetili su u Rijeci radionicu – prezentaciju opreme za škole. Radionica je u sklopu promocije GUNT TOUR 2022, tvrtke BELMET 97.

Električne veličine - BELMET 97 d.o.o.

Tvrtka Belmet 97 koja nudi rješenja za različite industrije i javne ustanove koja uključuje mjerne instrumente i znanstveno – istraživačku opremu. Surađuju i nude mnogobrojna rješenja obrazovnim ustanovama oko nabavke adekvatne i korisne opreme za izvođenje nastave. Glavni cilj tvrtke je pružiti cjelovita rješenja i usluge koje obuhvaćaju početno stručno savjetovanje, pomoć u odabiru odgovarajuće opreme te kontinuirana tehnička podrška u postprodajnoj fazi. Edukacijski sustavi i oprema obuhvaćaju mnoga područja, kao što su: fizika, kemija, biologija, strojarstvo i elektrotehnika.

Tvrtka Belmet 97 usko surađuje sa poduzećem G.U.N.T. koje razvija, proizvodi i prodaje sustave za pučavanje koji se primjenjuje u tehničkom obrazovanju na strukovnim školama, visokim stručnim školama i sveučilištima. Zahvaljujući odličnoj kvaliteti proizvoda, visokoj produktivnosti i svojem velikom znanju poduzeće GUNT je dalo značajan doprinos većoj učinkovitosti u tehničkoj nastavi.

Na radionici je bilo prikazano nekoliko kompleta mjernih uređaja, simulatora električnih instalacija, simulator fotonaponskog sustava, demonstriran je rad na uređaju za ispitivanje materijala kao i simulator primjene kvalitete i električne sigurnosti – edukacijski korner 4 u 1 koji služi za ispitivanje: sigurnosti električnih instalacija, fotonaponskih elektrana, kvalitete snage i napona i sigurnosti ispravnosti električnih uređaja i strojeva.

Nakon posjete radionici nastavnici su dobili kataloge i prospekte prezentirane opreme i ostale opreme koja može poslužiti učenicima na nastavi. Također je eventualno razgovarano i o tome da možda jedna od budućih radionica bude u našoj školi.

Fotogalerija