Posjet Interliberu i muzeju iluzija
Autor: Dalibor Pašić, 17. 11. 2022.

Učenici 3.a , 4.a  (tehničari za računalstvo) i  2.b  razreda (kuhari i prodavači)  08. 11. 2022. godine posjetili su Interliber i Muzej iluzija.  Na izlet je išlo 47 učenika u pratnji dvije  nastavnice Gospodarske škole – Rozike Kuti Stiković i Tamare Sapanjoš.

44. međunarodni sajam knjige Interliber najveća je književna manifestacija u Hrvatskoj koja okuplja domaće i inozemne nakladnike i knjižare, platforma za promociju knjiga, pisaca, čitanja, znanosti i znanja. Riječ je o sajmu kojeg posjetitelji izrazito vole i ne propuštaju. Interliber je  mjesto gdje se susreću sve generacije čitatelja i na kojem se redovno svjedoči o ljubavi prema knjizi. Osim promocije knjiga na sajmu posjetitelji su  mogli uživati u mnogobrojnim izloženim stripovima, glazbenim sadržajima, multimedijima te informacijskim tehnologijama.

Učenici su se na sajmu upoznali s mnogobrojnim knjigama, udžbenicima i priručnicima. Također, ljubitelji stripa i glazbe nisu bili zakinuti za sve novitete kao i za neke stare stvari koje su propustili.

Muzej iluzija nudi intrigantno vizualno, osjetilno i edukativno iskustvo u zabavnoj avanturi za sve generacije. Kroz carstvo iluzija naučili smo o vidu, percepciji, ljudskom mozgu i znanosti te smo mogli bolje razumjeti zašto oči vide stvari koje mozak ne razumije. U muzeju su učenici isprobavali različite atrakcije, kao što su: iluzija stolice, kaleidoskop, optičke iluzije, holograme, iluziju udubljenog lica, stol klonova, varljivo prstenje, glavu na pladnju, gramofone, rupu bez dna, sobu ogledala, obrnutu sobu, anti gravitacijsku sobu i ames sobu.            Nakon stručne posjete učenici će prezentirati viđeno i naučeno na redovitoj nastavi.

Fotogalerija