Zavičajna nastava - Venecija
Autor: Dalibor Pašić, 28. 10. 2022.

Učenici Gospodarske škole koji su uključeni u projekt zavičajne nastave posjetili su dana 26. listopada 2022. Veneciju. Zašto Venecija? Tema ovogodišnjeg projekta Zavičajne nastave je Vjenčanje s morem u okviru kojeg će učenici istraživati podčinjenost Istre Veneciji i složene identitete na našem području.

La Serenissima, kako često tepaju Veneciji, posjeduje posebnu ljepotu i šarm u što su se uvjerili i naši učenici. Njena ljepota odolijeva „zubu vremena“, pa i činjenici da lagano tone. Venecija je, usprkos ponekad neugodnom mirisu kanala, jedinstvena, intrigantna, otmjena i zavodljiva.

Posjet Veneciji nije bio tipičan izlet. Učenici su razgledali kulturne znamenitosti Venecije, vozili se gondolama i posjetili jednu od malih tvornica Murano stakla. U poslijepodnevnim satima uslijedio je najuzbudljiviji dio: team building – učenici su bili podijeljeni u nekoliko grupa i dobili su zadatke koje su morali „odraditi“ šetajući gradom i razgovarajući s turistima, gondolijerima i stanovnicima Venecije, morali su se fotografirati na određenim mjestima i sami istražiti Veneciju. Učenici su bili izuzetno motivirani jer su i nagrade bile primamljive.

Povratak kući bio je u kasnim večernjim satima pa su učenici imali i jedinstven doživljaj Venecije noću.

Fotogalerija