Aronija Kup 2022
Autor: Dalibor Pašić, 2. 11. 2022.

Gospodarska škola Buje pozvana je na sudjelovanje na Aronija kup-u, koji se održao 20.10. 2022. u Ugostiteljsko-turističkom učilištu Zagreb. Pravo sudjelovanja imale su sve ugostiteljsko turističke škole sa područja RH.

Ovogodišnja tema bila je “PAPRIKA” - KAPSAICIN - zdravlje iz ljutih papričica, na čiju temu se održalo i predavanje.

Učenici naše škole,

Gabriel Medica - zanimanje KONOBAR i Edin Barjamović - zanimanje KUHAR, sudjelovali su u pripremi i dovršavanju jela i pripremi koktela (po izboru) na bazi paprike.

Učenici su bili u pratnji mentora stručnih učitelja ugostiteljstva, Mersihe Grgić i kuharstva, Ivice Brčić.

Ovogodišnji kup sponzorirali su brojni lokalni ugostitelji i restorani grada Zagreba kao i agencija - ASOO.

Potom se održala prezentacija gotovih učeničkih radova u školskom restoranu za razgledavanje, fotografiranje i snimanje, nakon čega je poslužen ručak za sve sudionike, sa vrlo bogatom ponudom.

Aronija cup sluzbeno je zatvoren od strane više stručne savjetnice za turizam i ugostiteljstvo - ASOO, gđe. Monike Belle, gdje su sudionicima podijeljene zahvalnice i pehari.

Zanimljivo i korisno iskustvo, kako za učenike, tako i za mentore.

Fotogalerija