Označavanje zaprimljenih upisnica i ostale dokumentacije
Autor: Dalibor Pašić, 14. 7. 2022.

Molimo srednje škole da zaprimljene ispravno popunjene i potpisane upisnice i ostale dokumente potrebne za upis označe u sustavu u izborniku Evidencije>Evidencije nakon rangiranja >Upisnice i posebni uvjeti upisa, najkasnije do 13. srpnja 2022. godine u 23:59 sati, kako bismo 15. srpnja mogli objaviti okvirna slobodna mjesta za jesenski upisni rok.

Potpisane upisnice (upisnice potpisuje učenik i roditelj) moraju imati ispunjene i sve podatke koji se na njoj nalaze te ih učenici imaju mogućnost sami učitati u sustav ili dostaviti srednjoj školi da ih učita umjesto njih. Također, u slučaju da joj se učenik obrati, srednja škola može i sama stvoriti i ispisati upisnicu za učenika te mu je dati na dopunu i potpis, klikom na poveznicu Stvori u stupcu Stvaranje. Bez obzira na način kako je učitana upisnica, ona mora biti potpisana.

Dostavljene ispravno popunjene i potpisane upisnice označavaju se na kartici Upisnice i posebni uvjeti upisa oznakom u stupcu Dokument verificiran, a dodatni dokumenti koji su uvjet za upis (liječnička svjedodžba medicine rada ili obiteljskog liječnika, ugovor o naukovanju, potvrda školskog liječnika), koje učenik dostavlja izravno srednjoj školi, označavaju se na istoj kartici oznakom u stupcu Ima sve uvjete.

Napominjemo da, ako je uz upisnicu potrebno dostaviti i dodatnu dokumentaciju i ako je to učenik učinio, treba obavezno označiti i stupac Ima sve uvjete.

U slučaju da je upisnica koju je učenik učitao u sustav neispravna ili nije potpisana, učeniku se može napisati napomena u stupac Napomena i ista će se učeniku prikazati na njegovom sučelju.

Umjetničke škole koje označavaju zaprimljene upisnice za učenike koji su kod njih ostvarili pravo upisa na paralelnom programu ili drugom paralelnom programu, popis tih učenika mogu vidjeti tako da na kartici Evidencije>Evidencije nakon rangiranja >Upisnice i posebni uvjeti upisa izaberu iz padajućeg izbornika Rangiranje tip rangiranja Paralelni umjetnički program ili Drugi paralelni umjetnički program. Tada im mogu učitati i prihvatiti učitane upisnice ili ih stvoriti na gore opisan način.

Sve potrebne upute o evidenciji upisnica i ostale dokumentacije mogu se pročitati klikom na ikonu pomoći na navedenoj kartici.

Učenici kojima gore navedeno nije označeno u sustavu do 13. srpnja 2022. godine do 23:59 sati smatrat će se neupisanima, gube pravo upisa u ljetnome roku, a time će škola imati slobodna upisna mjesta u jesenskom upisnom roku. Napominjemo da je isključivo dostavom navedene dokumentacije i označavanjem istoga u NISpuSŠ-u učenik upisan u srednju školu, a sukladno odredbama Odluke o upisu.

Svi osobni podatci i ocjene te rezultati i dodatni bodovi kandidata postignutih na natjecanjima iz znanja i na sportskih natjecanjima su uneseni u sustav NISpuSŠ te kandidati dokaze o istima ne trebaju dostavljati pri upisu u srednje škole.

S poštovanjem,

Milivoj Gospić, prof.