Posjet Hrvatskom Saboru
Autor: Ivančica Sabadin, 5. 3. 2017.

U srijedu 1.ožujka ove godine,učenici  4.A, 3.B i 2.B razreda naše škole posjetili su  Hrvatski Sabor. Pripreme su trajale nekoliko mjeseci, naime  toliko je trebalo čekati termin obilaska Sabora. Tog dana krenuli smo u 7 sati iz Umaga, zatim u Buje, Buzet….i  prošli  kroz  snijeg  i  ledenu  kišu do Zagreba gdje nas je čekalo hladno ali suho vrijeme.
Žurnim koracima iz autobusa, preko trga Bana Jelačića ugrijali smo se do Markova trga i zgrade Sabora. Dočekali su nas sa osmjehom iako smo kasnili desetak minuta. Jedna nova djelatnica provela nas je kroz zgradu Sabora i obrazložila sve što nas je zanimalo. Bili smo i na galeriji Sabornice, prisustvovali zasjedanju Sabora te se slikali u maloj Sabornici u kojoj je nekad zasjedao županijski dom.
Po izlasku iz zgrade zasjalo je sunce i ostatak vremena proveli smo u vedrom raspoloženju.
Svi smo se na vrijeme sakupili kod autobusa i sretno vratili svojim kućama.