MARTINJE
Autor: Ivančica Sabadin, 15. 11. 2016.

Učenici 1. B razreda sudjelovali su u sklopu projekta zavičajne nastave u obilježavanju „Martinja“, pučke fešte u Momjanu. U petak, 11. studenog 2016. godine, učenici Mihaela Malešević, Ajdin Spahić i Stipo Piler uz pratnju profesorice Ive Juranović prisustvovali su krštenju mošta na kuli sv. Martina u Bujama. Navečer su učenici Mihaela Malešević i Stipo Piler, uz pratnju profesorice Kristine Rogić, prisustvovali svečanoj Svetoj misi i blagoslovu muškata. Sutradan, učenici File Štufi i Ajdin Spahić, uz pratnju profesorica Ive Juranović i Anamarije Kurelić, posjetili su „Kuću muškata“  gdje se nalazila međunarodna Vetrina muškata. Učenici su posluživali posjetiteljima vina kako bi ih posjetitelji mogli degustirati te ocijeniti na posebno pripremljenim listićima.