MLADI VOLONTER IZ ENGLESKE ODRŽAO NASTAVN SAT
Autor: Ivančica Sabadin, 10. 3. 2014.

Učenice 1. a razreda smjera turističke gimnazije imale su priliku iskoristiti svoje govorne kompetencije iz engleskog jezika s izvornikom govornikom, koji je u srijedu 26.2. s njima održao sat na engleskome jeziku. Naime, Daniel Sparling je mladi volonter, koji je još s ostalih troje volontera stigao u Brtoniglu, sjedište agencije lokalne demokracije koja je uspješno dobila akreditaciju za Europsku volontersku službu (EVS).

Cilj Europske volonterske službe je razvijati solidarnost i promovirati aktivno građanstvo i zajedničko razumijevanje među mladim ljudima. Inženjer građevinarstva po struci, Daniel je učenicama kulturološki približio dio engleskog kraja iz kojeg dolazi i objasnio rad Europske volonterske službe i cilj samog volonterstva, koje postaje sve popularnije među mladim ljudima u Europi. Učenice su bile aktivno uključene u raspravu s Danielom i na taj način dodatno razvijale svoje govorne vještine na engleskome jeziku. Sljedeća aktivnost koju bi Daniel održao u našoj školi s još troje volontera planira se za Dan otvorenih vrata škole u ožujku, kada bi mladi volonteri osim prezentiranje rada EVS-a, predstavili i strukovno obrazovanje u svojim zemljama.

Pripremila: Marina Jajić Novogradec, prof.