Gospodarska škola Buje dobila je nagradu „E-twinning škola“
Autor: Dalibor Pašić, 1. 12. 2023.

Gospodarska škola Istituto professionale Buje ove je školske godine nagrađena prestižnom nagradom za edukaciju po nazivu „E-twinning škola“.

E-Twinning školu odlikuje poticanje vođenja i upravljanja odgojno-obrazovnom ustanovom korištenjem metode podijeljene odgovornosti između učenika, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja. E-twinning škole ukazuju na značaj suradnje, dijeljenja i timskog rada, a zajednička suradnja u provođenju akcijskog plana omogućuje uvođenje inovacija i promjena u školi i lokalnoj zajednici. Učenici u razvoju eTwinning škola imaju dvostruku ulogu, istovremeno su pokretačka snaga promjena i medij usvajanja inovativnih pedagoških praksi i korištenja tehnologije.

Odgojno-obrazovne ustanove koje nose oznaku eTwinning škole postale su modeli izvrsnosti, u obrazovnoj zajednici, posvećene su inkluzivnosti na svim razinama. Aktivne su u stvaranju uključivog okruženja za učenike, roditelje i lokalnu zajednicu, imajući u vidu individualne sposobnosti svakog
učenika te kulturološke posebnosti. E-Twinning škole inspirativni su modeli drugim školama pa na taj način omogućuju promjene u sustavu obrazovanja te pridonose nastojanju da iz njih izađu bolji ljudi, bolji učenici, bolji i aktivniji građani.