CARS AND LIGHT PROJECT, Erasmus +, Georg – Kerscheusteiner – Schule Mullheim
Autor: Dalibor Pašić, 22. 4. 2022.

Dvojica nastavnika i šest učenika naše škole sudjelovalo je u provedbi Erasmus + projekta, CARS AND LIGHT PROJECT 2022. Učenici 2 d i 3d razreda zanimanja Automehatroničari u pratnji nastavnika Saše Stikovića i Josipa Cicvarića posjetili su Njemačku školu Georg – Kerscheusteiner – Schule Mullheim, koja je također partner u provedbi navedenog projekta u periodu od 28. 03. 2022. do 10. 04. 2022. godine.

Uz pomoć kolega nastavnika Njemačke škole, obišli smo školu u Mullheimu i sudjelovali u provedbi teoretske i praktične nastave u zanimanju Automehatroničar. Učenici su sudjelovali  u nastavi Engleskog jezika i Etike i izmjenjivali iskustava sa nastave. Također u sklopu projekta obišle su se i mnogobrojne tvrtke vezane za strojarsku struku, škole, muzeje kao i sudjelovalo u sportskim igrama između učenika.

U sklopu projekta obišli smo:

• Tvornicu stakla
  • Nacionalni muzej starih automobila
  • Tvornicu Mercedes vozila u Rastattu
  • Tehnički muzej u Sinsheimu
  • Francuski školski centar
  • Rudnik srebra
  • Privatnu pivnicu
  • Eko selo
  • Adrenalinski park
  • Kuglanu.

Cilj provedbe projekta je povezivanje teoretske i praktične nastave za zanimanje Automehatroničar i provedba nastave bazirane na radu. Također su napravljeni daljnji koraci i planovi za posjetu učenika Njemačke škole našoj školi u šestom mjesecu.

Razgovaralo se i o daljnjoj suradnji između regija i škola, kao i suradnji između Francuskog školskog centra kao eventualnog novog partnera u provedbi budućih projekata.

Gosti iz Njemačke su izrazili potporu i dobru volju za pomoć prilikom nabavke određene opreme našoj školi neophodnoj za bolje izvođenje nastavnih procesa.

Fotogalerija