NEW TRENDS FOR SKILLED HANDS - Erasmus + Milano. Frizeri, kozmetičari i tehničari za računalstvo
Autor: Dalibor Pašić, 13. 4. 2022.

Prvih sedam dana je iza nas. Kao i svako grupno putovanje, tako je i ovo naše ponudilo nove izazove s kojima smo se susreli, te ih rješavali u hodu. Kažu da svako novo iskustvo je dobro iskustvo, pa ne sumnjamo ni da će se naše učenice, učenici i nastavnici vratiti puni dojmova i uspomena; lijepih, malo manje lijepih, ali i onih, nazovimo ih "čarobnih". Ono što smo sigurni, svi će po povratku bolje znati što žele u budućem školovanju i poslovanju.

Kronološki gledajući, nakon smještaja u hotel i apartmane, upoznali smo se s gradom, podzemnom željeznicom i mjestima gdje će biti organizirana večera. Prvog radnog dana, ponedjeljak, upoznali smo se s lokacijama za obavljanje prakse. Ostatak tjedna je bio predviđen za prilagodbu na novi način rada i stjecanje samostalnosti. Učenici su prepoznali drugačiji način poslovanja u usporedbi s Hrvatskom, te su dosadašnji način rada prilagodili novim okolnostima i zahtjevima poslodavca.

Novi grad, način života, hrana... Iako je bilo izazovno, kako je tjedan odmicao kraju, svi su pokazali dozu zrelosti i iskočili su iz „komfort“ zone te su naučili da posao (praksa) treba biti prioritet prilikom edukacije te kako je bitno pokazati želju i volju za znanjem i učenjem.

Hvala svima na zanimljivom prvom tjednu. Idemo dalje jači!

Fotogalerija