E4L web_2
Autor: Dalibor Pašić, 15. 3. 2021.

Unatoč pandemijskim uvjetima projekt „Entrepreneur for life-Poduzetništvo za život“ ide dalje i to punom parom! Ukupno 60 učenika iz Republike Hrvatske i Republike Srbije raspoređeno je u tri tima svaki po 20 učenika. Učenici Gospodarske škole Istituto professionale u pratnji asistentice Lane Ferlin i profesorice Tamare Sapanjoš raspoređeni su u Tim 2.

Posebno je bitno napomenuti da je između velikog broja predloženih poslovnih ideja, u Timu 2 odabrana ona naše učenice Monike Rexhbeqaj i učenice iz škole iz Beograda Gordane Magdelinić – Aplikacija za dopisivanje koja odmah prevodi na druge jezike, u trenutku pisanja poruke. Osim pokretača poslovne ideje, Monikina uloga u timu je specijalist za financije budući da je odlična u matematici. Učeniku Ammaru Ćatiću dodijeljena je uloga koordinatora vremena dok je učeniku Mateu Udovičiću dodijeljena uloga izvršitelja timskih zadataka.

Na skorašnjem Zoom sastanku članova tima Monika i Gordana će obrazložiti svoju poslovnu ideju i Tim 2 kreće s izradom Poslovnog plana za aplikaciju za dopisivanje u koja odmah prevodi s jednog jezika na drugi. Sretno svima! 🍀