Entrepreneurship for life
Autor: Dalibor Pašić, 4. 3. 2021.

Gospodarska škola Istituto professionale Buje jedna je od deset škola koje sudjeluju u e-twinning projektu Entrepreneurship for life – Poduzetništvo za život. Učenici: Monika Rexhbeqaj, Mateo Udovičić i Ammar Ćatić zajedno sa profesoricom Tamarom Sapanjoš i asistenticom u nastavi Lanom Ferlin unaprijedit će svoje poduzetničke i informatičke vještine u razdoblju trajanja projekta, do svibnja 2021. godine.

Budući da u uvjetima Covid pandemije više nije moguće slobodno se družiti i putovati kao nekada, projekt se temelji na zajedničkom radu putem informacijskih tehnologija i različitih web alata. Međunarodni projekt obuhvaća učenike iz Belog Manastira, Drniša, Donjeg Miholjca, Osijeka, Buja, Sinja te Sombora i Beograda. U projektu sudjeluje 16 nastavnika iz područja ekonomije, informatike i engleskog jezika, 4 gosta iz ostalih područja te 59 učenika.

Održan je zajednički Zoom sastanak na kojem su se predstavili svi sudionici projekta, odabran je logo projekta kao i projektni plakat. Trenutno se metodom brainwrittinga nižu ideje na mreži o poslovnoj ideji temeljem koje će tri tima izraditi poslovni plan.
Cilj projekta je kod učenika razviti vještine poduzetničkog promišljanja u vidi osmišljavanja poslovnih ideja, izrade poslovnih planova kao i realizacije poslovni ideja u školskom okruženju.