Vježba prazni hod generatora
Autor: Ivančica Sabadin, 14. 12. 2017.

Učenici zanimanja Elektrotehničar (razred 3A) odradili su dana 1. 12. 2017. godine, praktičnu vježbu iz Električnih strojeva pod vodstvom nastavnika Manuel Žužića.  Cilj vježbe bio je izvršiti pokus praznog hoda sinkronog generatora. Učenici su najprije morali usvojiti teorijske osnove potrebne za izvršavanje radnog zadatka, a nakon toga spojiti praktični dio vježbe. U sklopu praktične vježbe učenici su prema radnom listu i uputama nastavnika spojili strujni krug i odradili mjerenje električnih veličina. Iz dobivenih rezultata izradili su grafičke prikaze međusobne ovisnosti električnih veličina. Na temelju stečenog znanja o stanju praznog hoda sinkronog generatora učenici su donijeli zaključke i zadovoljni usvojenim znanjem otišli na idući nastavni sat.