Croatian Code Week

Što je # codeEU?

#codeEU je inicijativa koju je pokrenula Neeile Kroes uz podršku DG Connect u Europskoj komisiji sa ciljem da se ljudi potaknu da uče programirati, da se svima nama pruži prilika da ostavrimo vlastite ideje i promijenimo svijet. Tehnologija oblikuje naše živote ali manjima odlučuje što ćemo i kako koristiti. Mi možemo učiniti puno više od korištenja, dijeljenja i „lajkanja“. Mi možemo ostvariti naše „lude“ ideje i izgraditi stvari koje će donijeti radost drugima. Nikada nije bilo lakše napraviti vlastitu aplikaciju, izgraditi vlastiti robota ili izmisliti leteće automobile, zašto ne? To nije lagan put ali to je putovanje puno kreativnih izazova, zajednica koja pruža podršku i mnogo zabave. Jeste li spremni prihvatiti izazov i postati stvaratelj?

Zašto programiranje?

Programiranje je svuda oko nas. Svaka interakcija između čovjeka i računala je podržana programskim kodom. Programiranje je puno više od mnoštva različitih alata, to je način gledanja na svijet: razdijeliti zadatke u sve manje podskupine. To je zabavno i kreativno područje ispunjeno velikim ljudima i strastvenom zajednicom. Treba li spomenuti da će 2015. u EU nedostajati 900.000 ICT stručnjaka?

Programiranje zaslužuje da se prigodno proslavi. Od 25. do 30. studenoga željeli bismo vidjeti niz događaja diljem Europe - sve s ciljem upoznavanja građana s programiranjem kao i učeći ih ovu vještinu. Naš cilj je poboljšati programiranje na europskoj razini, motivirati ljude da počnu učiti programirati te povezati pojedince, skupine, ustanove, organizacije i tvrtke koje su spremni pomoći ljudima doživjeti radost i relevantnost programiranja.

Vi ste nam potrebni kako bi ovaj tjedan i ova inicijativa uspjele. Hoćete li nam pomoći promovirati programiranje, istaknuli povijest i raznolikosti programa? Potrebno nam je vaše sudjelovanje prvenstveno u svojstvu organiziranja radionica, predavanja, razgovora - želimo okupiti što različitih prigodnih događanja iz cijele Europske unije. Jeste li aktivni u tom području i zainteresirani za pridruživanje Europskom tjednu programiranja? Javite nam se!

Zašto # codeEU?

Programiranje je zabavno. Kreativno. Njime se bavi mnogo poznatih ljudi i odlikuje se snažnom zajednicom. Jeste li već pomogli ljudima oko sebe da upoznaju ljepotu programskog koda? Uvijek je zabavno graditi, stvarati. Možda još niste uvjeriti svoje prijatelje, učenike, poznanike da pokušaju programirati. Jeste li spremni organizirati radionicu, razgovor sa sponzorima i sl.? Da, znamo taj osjećaj.

Zajedno smo jači!

Dakle, ovo je cilj: mi želimo povezati pojedince, grupe, ustanove, organizacije i tvrtke, koji su u mogućnosti pomoći ljudima doživjeti radost programiranja. Uz vašu pomoć, možemo pokrenuti veliku vatru koja će se vidjeti izvan naših uobičajenih krugova. Požar toliko velik da ne može biti ignoriran od strane medija, bez obzira na najnovije celebrity tračeve. Znamo koliko je zabavno graditi stvari, a mi smo spremni dijeliti našu strast.

Više informacija na: codeweek.eu

Facebook profili: Facebook , Facebook