Završni radovi učenika zanimanja Elektrotehničar
Autor: Ivančica Sabadin, 23. 6. 2020.

Učenici završnog (4.A) razreda, zanimanje: Elektrotehničar, mogu biti ponosni svojim završnim radovima. Ove školske godine izrađeni su i prezentirani: električno karting vozilo, LED kocka, automatiziran sustav punjenja posuda kuglicama, parking radar, itd.

Učenici Filip Brženda i Ivan Posedel pod vodstvom mentora Manuela Žužića zamijenili su benzinski pogonski motor sa starog karting vozila te postavili istosmjerni elektromotor i baterije. Realizacija istog zahtijevala je izradu elektroinstalacije, sustav upravljanja brzinom, prijenos i  postolja za baterije, itd...

Učenik Leo Muzica također se istaknuo svojim završnim radom. Pomoću PLC-a uređaja napravio je automatizirani sustav punjenja posude. U konkretnom slučaju uređaj nakon 5 kuglica premjesti vodilicu da puni drugu posudu i tako kružnim procesom.

Gabrijel Diviki napravio je, pod vodstvom mentora Miroslava Suka, LED kocku dimenzije 6x6x6 koja svijetli željenim redoslijedom i načinom. LED kockom upravlja Arduino platforma.

Naravno bilo je još zanimljivih radova kao što je Parking radar od Jana Bokavšeka, Fuzz efekt od Vedrana Šolića, itd...

Čestitke učenicima i mentorima!