Projekt Institucionalizacija zavičajne nastave Istarske županije, tema: Povijest krušne peći u Bujama
Autor: Ivančica Sabadin, 15. 5. 2019.

Dana 10. svibnja 2019. godine, u sklopu projekta Institucionalizacija zavičajne nastave Istarske županije, učenici i njihove mentorice Sanela Beneš i Majda Cvitko, sudjelovali su na Festivalu zavičajnosti čiji je domaćin ove godine Gimnazija Pula.

Na Festivalu zavičajnosti predstavljeni su radovi škola sudionica u projektu, stoga je i naša škola predstavila svoje provedene aktivnosti i produkte proizašle iz zajedničkoga rada učenika i nastavnika, na našem su se štandu tako našle glinene peći, kruh i pekarski proizvodi te tiskana brošura pod nazivom Prikupi, izmijesi i ispeci…

Naša se škola predstavila projektom pod nazivom Povijest krušne peći u Bujama. Nakon održanih prezentacija, imali smo priliku razgledati radove i štandove drugih škola te razmijeniti ideje i iskustva koje smo stekli sudjelovanjem u ovome projektu čiji je cilj očuvanje povijesne, kulturne i zavičajne baštine Istre.

Nakon planiranih aktivnosti i dodijeljenih priznanja za sudjelovanje, vratili smo se u Buje zadovoljni ostvarenim ishodima.

Članak objavljen u Glasu Istre