IZVANUČIONIČNA NASTAVA – posjet Velom i Malom Lošinju
Autor: Ivančica Sabadin, 17. 4. 2018.

U pratnji profesorica naši učenici 1. A, B i C te 2. B razreda 13. travnja posjetili su Veli i Mali Lošinj. Na Velom Lošinju posjetili su Plavi svijet - Institut za istraživanje i zaštitu mora, gdje im je  održano predavanje o dupinima. Učenici su se upoznali sa samim ponašanjem, genetikom i načinom razmnožavanja dupina, o samim metodama istraživanja dupina te pravilima ponašanja kojih se treba pridržavati kada se promatra dupin. Nakon zanimljivog i poučnog predavanja zaputili su se na Mali Lošinj, točnije prema muzeju Apoksiomena, gdje su također učenici i profesorice uz stručno vodstvo razgledali muzej. Kip Apoksiomena je grčki brončani kip, koji se datira u 2. ili 1. st. pr. Kr., a izvučen je iz podmorja u blizini Lošinja 1999. godine i predstavlja jedan od najočuvanijih primjera bronci iz grčkog razdoblja. Muzej je osmišljen da na jedan didaktički i narativni način odvede učenika do kipa što kod učenika izaziva ushićenje i nestrpljivost. Naši učenici su uživali u svim „sobama“ muzeja, a svojim kućama su se vratili sa još jednim lijepim iskustvom i motivacijom za daljnja učenja i nova otkrića.