PROJEKT WATER LITE – OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA VODA
Autor: Ivančica Sabadin, 13. 4. 2018.

Povodom Svjetskog dana voda 22. ožujka, u sklopu projekta Water LITE, 6 učenika smjera elektrotehničar s profesoricama posjetili su Istarski vodovod u Buzetu. Istarski vodovod je u suradnji s Institutom za poljoprivredu i turizam iz Poreča organizirao Dan otvorenih vrata i Info dan na kojemu su učenici imali priliku obići postrojenja vodovoda uz stručno vođenje. Nakon razgledavanja započeo je Info dan na kojemu su učenici predstavili projekt Water LITE i upoznali prisutne s aktivnostima i ciljevima projekta. Osim naše škole u Info danu sudjelovali su i domaćini Istrarskog vodovoda, Institut za poljoprivredu i turizam Poreč, tvrtka Rudan d.o.o, EcoDomus i Srednja škola Buzet koji su zanimljivim prezentacijama obilježili Svjetski dan voda.

Sljedećeg dana, 23. ožujka u našoj školi održana je Skype konferencija s učenicima iz Finske, Njemačke i Francuske, na kojoj su ostalim učenicima predstavili kako se u našoj školi obilježio Svjetski dan i što smo posjetili.