Posjet sajmu COSMOPROF
Autor: Ivančica Sabadin, 10. 4. 2017.

Učenici 1., 2. i 3. razreda smjera kozmetičar i frizer, posjetili su u pratnji nastavnice Jasmine Baf Radijevac sajam COSMOPROF. Najveći je to europski sajam frizerstva i kozmetike koji se održao u Bologni od  17. do 19.03.2017.
Osim sajma frizerstva i kozmetike, učenici su posjetili muzej Ferrarija. Uz pratnju, posjetile su i centar Riminija -PalazzoMalateste, Augustov slavoluk i druge kulturne znamenitosti. Slijedio je posjet obližnjoj Republici San Marino uz degustaciju njihovog tipičnog pića od breskve.
Učenici su posljednji dan posjetili sajam frizerstva i kozmetike gdje su upoznali novitete iz struke: uljepšavanje noktiju akrilom, trajnim lakom, gelom i tipsama; prezentirane sunove manualne tehnike masaže najnovijim suvremenim aparatima.
Za posjetitelje sajma bilo je organizirano natjecanje glamur frizera polaznika L'Oreal Akademije; učenici su vidjeli poznate frizere na djelu koji su prezentirali bojanje kose suvremenim tehnikama.
Učenici su imali mogućnost kupnje aparata i preparata po nižim cijenama te isprobavanje usluga šminkanja, manikiranja i tretiranja kose besplatno.