POSJETA CENTRU ZA TEHNIČKU AKTIVNOST „VERUDA“ I CENTRU ZA ISTRAŽIVANJE MATERIJALA ISTARSKE ŽUPANIJE „METRIS“
Autor: Ivančica Sabadin, 15. 3. 2017.

Učenici zanimanja Automehaničari i Instalateri kućnih instalacija razred 3d i učenici Elektrotehničari razreda 2a, 3a i 4a sudjelovali su 10. 03. 2017. godine na stručnom posjetu pod vodstvom trojice nastavnika Gospodarske škole. U sklopu izleta posjetili su Centar za tehničku aktivnost „Veruda“ i Centar za istraživanje materijala Istarske županije „Metris“. Obilazak se odnosio na popularizaciju tehničke kulture kroz nadopunu obrazovanja i odgojnih programa. U centru „Veruda“ učenici su se upoznali sa područjima prometne kulture, automodelarstva, robotike, elektrotehnike, informatike, mehanike, vrstama energije i optike. U centru „Metris“ učenici su upoznali načine ispitivanja materijala kroz kemijski odjel, mehanički odjel i biotehnički odjel. Laboratoriji – odjeli, opremljeni su najsuvremenijom opremom potrebnom za kvalitetno ispitivanje materijala, kao npr. pretražni elektronski mikroskop, matalografskim mikroskopom, optičkim stereomikroskopom, računalnim radnim stanicama sa softwerom za numeričku analizu, statička kidalica 250 Kn, uređajem za mjerenje tvrdoće, Charpy njihalo i nizom uređaja za analizu bioloških uzoraka i uzoraka hrane.