Vježba evakuacije i spašavanja
Autor: Ivančica Sabadin, 25. 10. 2016.

Dana 24.listopada 2016. godine u 11h, Gospodarska škola Buje organizirala je vježbu evakuacije kako bi se provjerila i povećala učinkovitost sustava za zaštitu i spašavanje.

Vježba je održana pod koordinacijom ovlaštenika zaštite na radu i stručnog učitelja Pašić Dalibora koji je iscenirao elaborat pod pretpostavkom požara u školskoj zgradi uslijed čega je došlo do „ozljeđivanja“ nekolicine učenika. Po uočavanju požara naložena je evakuacija učenika i djelatnika škole koja je provedena po utvrđenom i uvježbanom protokolu nakon čega su intervenirali vatrogasci DVD-a Buje i JVP Umag koji su evakuirali unesrećene i zbrinuli ih kod ekipe GD Crvenog križa te nakon toga ugasili požar. Za to je vrijeme ekipa GD Crvenog križa skupa s djelatnicima škole obučenim za pružanje prve pomoći je utvrdila svoje znanje o zbrinjavanju osoba ozlijeđenih u nesretnim slučajevima.

Ovom vježbom ne samo da testiramo našu sposobnost već nastojimo detektirati i moguće propuste, mane i nedostatke kako bi ih otklonili.