SUSRET LJUDSKIH PRAVA
Autor: Ivančica Sabadin, 27. 4. 2016.

Drugo izdanje manifestacije Susreta ljudskih prava održano je 14. travnja 2016. u porečkoj dvorani „Žatika“ u sklopu projekta Do the Right(s) Thing, Ove godine osnovni motiv bio je „Pravo na obrazovanje – obrazovanjem protiv siromaštva i isključenosti“. U porečkoj dvorani bilo je neobično živo toga jutra. Naime, više od tisuću učenika istarskih srednjih škola došlo je organiziranim prijevozom u Poreč kako bi nazočili manifestaciji. I naš je autobus bio pun do posljednjeg mjesta. Sve prisutne pozdravio je na početku istarski župan Valter Flego.  U dva i pol sata, koliko je trajao program, izmijenjivale su se prezentacije, predavanja, predstavljanja projekata i primjera dobre prakse vezanih uz temu obrazovanja i prava na obrazovanje u suvremenom društvu. Iako su sva predavanja bila zanimljiva, učenici su s najvećim aplauzom nagradili Korada Korlevića koji je održao predavanje o važnosti neformalnog obrazovanja. U zabavnom dijelu programa sudjelovale su plesne skupine , kao i voditelj programa Dražen Turina – Šajeta. Da je program ispunio očekivanja učenika, vidjelo se i po tome što su s punom pozornošću pratili program do samoga kraja. Sljedeći susret najavljen je iduće godine u Pazinu.