Posjet Centru za tehničke aktivnosti "Veruda"
Autor: Ivančica Sabadin, 18. 2. 2016.

U srijedu, 17. veljače 2016. učenici prvog, drugog i trećeg razreda smjera Elektrotehničar zajedno s profesorima posjetili su Centar za tehničke aktivnosti „Veruda“  na Trgu kralja Tomislava u Puli.
U 8 sati četrdesetak je učenika i nekoliko profesora krenulo u Pulu autobusom te su oko 9 sati stigli na odredište. Nakon kratke šetnje do Slavoluka Sergijevaca, sastali su se s profesorom fizike Tehničke škole Pula Marijom Turićem koji ih je odveo u Centar. U Centru su učenici proveli oko sat vremena gledajući pokuse iz područja fizike: Stirlingov motor, dilataciju, rezonanciju, elektromagnetizam, Seebeckov učinak, linearno rastezanje materijala i drugo. Nakon predavanja, učenici su imali dva sata slobodnog vremena za šetnju Pulom. Zadovoljni i s pokojim novim iskustvom, oko 13 sati krenuli su ka Bujštini.

Tekst sastavio: Natan Radetić. Fotografije: Andrea Krt