Ribanje i ribarsko prigovaranje - projekt Zavičajne nastave
Autor: Dalibor Pašić, 28. 4. 2022.

Ovogodišnji projekt Zavičajne nastave pod nazivom Ribanje i ribarsko prigovaranje započeo je u listopadu 2021. godine. Tijekom projekta organiziran je niz zanimljivih radionica pa su se učenici upoznali sa  savudrijskim gruima i njihovom izgradnjom, sudjelovali u projektu Muzeja Grada Umaga „S okusom mora i soli“, osmislili video igre na temu batana i grua, sudjelovali u gastro radionici Davida Skoke i, kao kruna čitavog projekta, bio je posjet Rovinju i vožnja batanama.

Bio je to čaroban i nezaboravan događaj jer su neki učenici prvi puta bili na barci na vesla. Četiri su batane sa svojim putnicima krenulo s Malog mola kraj glavnoga gradskog trga. Rovinski Mali mol, mjesto je  gdje su se privezivale brodice rovinjskih ribara, a uz kojega su, osim duž rive, i danas privezane sačuvane batane.

Otisnuvši se prema Velikom molu, a zatim i duž stare gradske jezgre, uživali smo u veličanstvenom pogledu na Rovinj s mora, a naši su se učenici završnih razreda i nastavnice Majda Cvitko i Sandra Sušanj okušali i u veslanju.

Fotogalerija