Školsko natjecanje iz informatike
Autor: Dalibor Pašić, 8. 2. 2022.

Završena su školska natjecanja iz osnova informatike i algoritama. Na školskom natjecanju iz algoritama, u Gospodarskoj školi Buje, sudjelovala su dva učenika, dok su na osnovama informatike sudjelovali njih deset.
Učenik 2.A razreda Luka Skorupski, osvojio je prvo mjesto na školskom natjecanju iz algoritama s ukupno 94 boda, što je ujedno i najviše u Istri, te je među 30 u Hrvatskoj.
Učenik 2.A razreda Luka Ivanić i učenik 3.A razreda Sandi Novakov, ostvarili su 22 boda na školskom natjecanju, dok su učenici 4.A razreda, Anes Šabanović i Tomas Carlin ostvarili 19, odnosno 18 bodova. Njih četvorica su također među 10 najboljih u Istri gledajući strukovne škole.
Ako bi gledali sve srednje škole u Istri koje su sudjelovale na natjecanju, onda su Luka i Sandi među 10 najboljih u Istri.
Čestitamo svim sudionicima, te s nestrpljenjem čekamo službene rezultate i pozive na županijsko natjecanje.
Također šaljemo jedno veliko hvala svim mentorima, Manuel Žužić (algoritmi), Dalibor Pašić (osnove informatike) i Darko Legin (osnove informatike).
Službeni rezultati i lista učenika koji će biti pozvani na županijsko natjecanje biti će objavljeno 21.2.2022.