Međunarodno natjecanje "Best in English"
Autor: Dalibor Pašić, 11. 1. 2022.

Danas nam je započelo drugo polugodište u kojem želimo puno uspjeha našim učenicama i učenicima, prije svega u učenju, na školskim natjecanjima i izvanškolskim aktivnostima.
Za sam početak polugodišta, jedna vesela obavijest : 🏆
Na međunarodnom natjecanju Best in English, održanom 26. studenog 2021. godine, našu školu predstavljalo je 25 učenika, koji su u konkurenciji 17223 učenika iz 595 škola ekipno i individualno ostvarili vrlo zapažen uspjeh.
Najbolji rezultat u školi postigao je učenik 3.A razreda Erik Prenc svrstavši se među 3% najboljih ostvarenja na razini Hrvatske, odnosno 2.7% najboljih ostvarenja na svjetskoj razini.

Odmah iza njega su učenici 4.A razreda Denis Beletić i Mihael Glavičić te učenik 3.A razreda Sandi Novakov, koji su svi unutar 8% najboljih u Hrvatskoj, odnosno 5.5% na svjetskoj razini.
Slijede učenici Gabriel Zornada (3.A), Edin Bajramović (2.😎 i Anes Šabanović (4.A) čiju su rezultati unutar 15% najboljih na svjetskoj razini.
Nakon njih su učenici Dorian Milaković (4.A), Damir Halilović (2.A), Evan Anić Parencan (4.A) i Aleksandar Gizdavec (3.A), svi unutar 25% najboljih ostvarenja na svjetskoj razini.
Ostali učenici također su ostvarili solidne rezultate te je plasman škole u ekipnoj konkurenciji unutar 28.8% na razini Hrvatske, odnosno 20.8% na svjetskoj razini. Ovo je veliko priznanje za učenike strukovne škole iz Buja jer su se u istoj konkurenciji natjecale škole svih profila, uključujući i gimnazije.
Natjecanje Best in English sve više dobiva na popularnosti, format natjecanja učenicima i nastavnicima je zanimljiv, a škole dobivaju korisnu informaciju o vlastitoj praksi.
Pripremu učenika i provedbu natjecanja u Gospodarskoj školi organizirale su nastavnice Lucija Krizmanić i Sanja Simić. 😍
Iskrene čestitke svim sudionicima i puno uspjeha u daljnjem radu!