e-twinning projekt: KUTIJICA PODRŠKE
Autor: Dalibor Pašić, 22. 2. 2021.

U sklopu e-twinning projekta, pod organizacijom Ekonomske i turističke škole Daruvar, učenici Gospodarske škole Istituto professionale Buje žele dati svoj doprinos. Naime, žele pomoći svojim vršnjacima na području Banovine,  nedavno zahvaćenog potresom.

Svaki učenik koji želi pomoći, dobit će kartonsku kutijicu u koju će staviti kratko pismo podrške i mali znak pažnje (sitnica po izboru učenika). Uz pismo podrške učenici po izboru mogu ostaviti svoj kontakt broj kako bi učenici iz potresom pogođenih područja bili u mogućnosti javiti se, razmijeniti brige, teškoće, dobra iskustva. Kutijicu za nepoznatog učenika-srednjoškolca iz Siska, Gline ili Petrinje učenici mogu oslikati ili ukrasiti kako bi kutijici dali osobni otisak.

Profesorice Tamara Sapanjoš i Kristina Rogić pobrinut će se za organizaciju rada, podjelu i prikupljanje kutija te transport do Ekonomske i turističke škola Daruvar. Škola u Daruvaru će za kutijice prikupljene iz cijele Hrvatske organizirati prijevoz do potresom zahvaćenih područja kako bi se uručile srednjoškolcima Banovine.

U Gospodarskoj školi ova akcija traje od ponedjeljka 22. veljače do ponedjeljka 8. ožujka 2021. nakon čega će kutijice biti proslijeđene transportu. Očekujemo da će naša škola pripremiti barem pedesetak kutijica. Hvala svima koji se uključe u ovaj hvalevrijedan projekt.

Priloženi dokumenti:
Kutijica_podrske.png (824.46 KB)