Natjecanje iz informatike
Autor: Dalibor Pašić, 11. 2. 2021.

Natjecanje iz informatike održalo se 03.02.2021. u 13:00h u računalnoj učionici. Svaki učenik imao je na raspolaganju računalo s pristupom internetu. Kako bi pristupio zadacima učenik morao je znati podatke za svoj AAI@EduHr elektronički identitet. Za vrijeme rješavanja zadataka nije bila dozvoljena uporaba mobitela, kalkulatora, pametnih satova ili bilo nekog drugog elektroničkog uređaja niti je bilo dozvoljeno korištenje/pokretanje drugih programa instaliranih na računalu. Učenici, kao pomoć pri rješavanju, smjeli su koristiti prazan papir ili test u papirnatom obliku i kemijsku olovku kojom se piše crnom ili plavom bojom. Za vrijeme natjecanja natjecatelji bili su obavezni svoje digitalne uređaje kao što su mobilni uređaji i pametni satovi odložiti kod članova povjerenstva, a dobili bi ih nazad prilikom izlaska iz prostorije za natjecanje. Za vrijeme natjecanja nisu smjeli ih imati uz sebe. Nakon što su učenici završili s rješavanjem zadataka, mentori su prepisali broj bodova iz sustava za natjecanje (MOOC) i unijeli ga u aplikaciju za praćenje natjecanja (informatika.azoo.hr) čime se formira ljestvica poretka.

U srednjoškolskoj skupini učenici se rangiraju u tri različite podskupine: prirodoslovno-matematičke gimnazije, strukovne škole i ostale gimnazije.

Kategorije natjecanja bile su:

⋅Logo

⋅Primjena algoritama OŠ

⋅Primjena algoritama SŠ

⋅Digitalne kompetencije

⋅Osnove informatike OŠ

⋅Osnove informatike SŠ

⋅Razvoj softvera OŠ ⋅Razvoj softvera SŠ

U natječaju sudjelovalo je pet učenika: Anes Šabanović, Tomas Carlin, Evan Parencan i Alen Čindrak. Natjecali su se u Osnovama informatike za srednje škole i učenik Sandi Novakov koji se natjecao u Primjenama algoritama za srednje škole. Odgovorni mentori koji su pripremali učenike bili su Darko Legin i Manuel Žužić.

Ukupno postignuto bodova u kategoriji:

Anes Šabanović - 18,5 bodova

Tomas Carlin - 15 bodova

Evan Parencan - 10,5 bodova

Alen Čindrak - 8.33 bodova

Na kvalifikacijama za županijsko natjecanje iz informatike dobar uspijeh jedino je postigao učenik 3.a razreda Anes šabanović sa 18,5 bodova, a županijsko povjerenstvo je odlučilo da je prag za prolazak 16.5 bodova.

Anesu čestitamo na odličnom uspijehu i da sa još boljim rezultatom prođe na sljedećem natječaju koji će se održati 3. ožujka (srijeda) 2021. u 13:00. A ostalim učenicima: T. Carlin, E. Parencan, A. Čindrak i S. Novakov, čestitamo na sudjelovanju.

Poziv na županijsko natjecanje