Posjet ugostiteljskom objektu „San Servolo Resort and beer spa“
Autor: Ivančica Sabadin, 18. 2. 2020.

Dana 5. veljače 2020. godine, učenici 3.B razreda (smjer kuhar), uz pratnju profesorica Sanele Beneš i Kristine Rogić, posjetili su „San Servolo Resort and beer spa“ nedaleko od Buja. Učenike i profesorice dočekao je zaposlenik Resorta i pokazao im cijeli kompleks. Hotel je prelijepo uređen i kroz cijeli se kompleks osjeća miris piva što daje neobičnu, ali ugodnu atmosferu. Hotelske su sobe moderno uređene te svakoj sobi dana zasebna terasa. Nakon obilaska interijera učenici su upoznati s procesom nastanka piva. Zaposlenik Ivan upoznao je učenike s većinom obrade sirovina u pivu. Također su upoznati s vrstama pšenice koje su potrebne za proizvodnju piva. Prilikom obilaska „Resorta“ učenici su bili ugošćeni u restoranu gdje im je bilo pokazano kako se priprema tartar biftek, kojega su i učenici degustirali. Nakon ugodnoga i korisnoga obilaska učenici su se vratili na nastavu.

Hvala vlasniku Simonu Grbcu koji nam je omogućio posjet.

Lara Tuškan-Hepak