PRERADA LJEKOVITOG I AROMATIČNOG BILJA
Autor: Ivančica Sabadin, 5. 7. 2019.

Od ove godine škola je bogatija za još jednu aktivnost. U ožujku su nabavljena dva destilatora za preradu ljekovitog i aromatičnog bilja. Destilatori su nabavljeni od firme Abrigi Luigi, jednog od vodećih europskih proizvođača opreme za sve vrste destilerija.

Četveročlana delegacija škole bila je na jednodnevnoj obuci u njihovom središtu u blizini Verone. Od tada smo destilirali nekoliko vrsta bilja: ružmarin, smilje, kadulju i lavandu. Svaki se puta školom širi miris netom destiliranog ulja. A svako od tih ulja ima drugačije djelovanje: lavanda opušta, ružmarin pobuđuje… Stoga se u školi provode i radionice edukacije za učenice koje pohađaju smjer kozmetičar i frizer.