DANI KRUHA
Autor: Ivančica Sabadin, 22. 10. 2018.

U sklopu projekta Zavičajne nastave pod nazivom ''Povijest krušne peći u Bujama'', učenici drugih razreda i njihove mentorice, prof. Majda Cvitko, Kristina Rogić i Sanela Beneš, obilježili su ''Dane kruha'' u Gospodarskoj školi. Učenici drugih razreda, uz pomoć profesora stručnih predmeta (Kuharstvo) Ivice Brčića, pekli su i dekorirali razne pekarske proizvode. Uz precizne i profesionalne savjete Kuhara učenici su tako učili načine i recepte priprave kruha; kako se nekada pravio i kako se danas pravi. Učenici prodavači i kuhari su već odavno upućeni u tijek i način izrade pekarskih i krušnih proizvoda, no ovoga puta su im bili i od pomoći učenici elektrotehničkog smjera. Tako da su i oni vidjeli čari ovog plemenitoga zanimanja i to su zabilježili fotoaparatom. Gotovi su pekarski proizvodi također bili dostupni za degustaciju ostalim učenicima škole jer su se dijelili na samom ulazu u školu. Učenici su izložili svoje produkte na dekoriranom stolu kojega su isto tako ukrašavali sudionici projekta.