POSJET KOTLOVNICI SREDNJE ŠKOLE LEONARDO DA VINCI BUJE
Autor: Ivančica Sabadin, 22. 5. 2018.

Učenici zanimanja Instalateri kućnih instalacija razred 2d, sudjelovali su dana 11. 05. 2018. godine na stručnom posjetu pod vodstvom nastavnika Gospodarske škol.. Uz nastavnika na izlet je išlo 12 učenika. U sklopu izleta posjetili su Kotlovnicu srednje škole Leonardo Da Vinci u Bujama.

Učenici su upoznati sa osnovnim strojevima i uređajima koji se nalaze u kotlovnici, njihovim funkcijama i karakteristikama kao i potrebnim znanjima i poslovima kotlovničara. Stručna posjeta je bila povezana sa predmetima Tehnologija kućnih instalacija i Praktičnom nastavom.  Zorno su objašnjeni glavni dijelovi i funkcije sustava grijanja kao  što su otvoreni i
zatvoreni sustavi grijanja, gornji i donji razvod  grijanja, vatrocijevni kotlovi, pumpe, ventili, miš ventili,  ekspanzijske posude, manometri i termometri, omekšivač vode, filtar za  vodu, spremište ekstra lakog loživog ulja i ostali dijelovi koje se koriste za uspješan i kvalitetan rad kotlovnice.

Treba napomenuti da su se prije obilaska postrojenja učenici upoznali sa zaštitom na radu. Također učenici su upoznali važnost poštivanja zaštite na radu, čuvanja zdravlja i zdrave čovjekove okoline koja će omogućiti obavljanje poslova u zanimanju.

Nakon stručne posjete i povezivanja viđenog sa obrađenim gradivom učenici će prezentirati viđeno i naučeno na redovitoj nastavi.