Izlet u Zagreb 12.3.2018.
Autor: Ivančica Sabadin, 11. 4. 2018.

Učenici Gospodarke škole Buje, smjera Elektrotehničar 12.3.2018. išli su na izlet u Zagreb kako bi posjetili tvornicu Končar – Energetski transformatori d.o.o  i pogledali izložbu „Nikola Tesla – Mind from the future“. Dolaskom u tvornicu Končar dočekali su nas predstavnici firme koji su nam kratko predstavili što se u tvornici proizvodi i kako se kroz povijest došlo do sadašnje djelatnosti. Nakon toga slijedio je obilazak samog postrojenja. Učenici su u tvornici Končar mogli vidjeti kompletnu izradu jednog energetskog transformatora od početne faze izrezivanja limova do završne faze testiranja transformatora. Ovaj posjet im je bio vrlo koristan jer su mogli vidjeti sve dijelove transformatora koje inače mogu vidjeti samo u knjigama.

Nakon obilaska tvornice Končar učenici su posjetili izložbu „Nikola Tesla – Mind from the future“ gdje su uz stručno vodstvo uplovili u životnu priču jednog od najvećih umova i velikog izumitelja. Učenicima je izložba bila jako zanimljiva jer je interaktivna i vrlo dinamična te su mogli doživjeti vrijeme u kojem je Tesla živio. Razgledavajući izložbu u razgovoru s vodičem učenici su pokazali zavidno poznavanje Teslinog života i rada. Na kraju smo se u kasnim večernjim satima vratili puni dojmova i oduševljenja onime što smo taj dan doživjeli.