Timsko natjecanje – Matematička liga
Autor: Ivančica Sabadin, 20. 12. 2017.

Prvi puta ove godine učenici naše škole sudjelovali su u matematičkom timskom natjecanju Matematička liga pod mentorstvom profesorice matematike Marije Štivić. Natjecanje je osmišljeno tako da prijavljene ekipe kroz četiri kola skupljanju bodove i bore se za što bolji uspjeh. Mi smo imali dvije ekipe u kategoriji C4 – srednje četverogodišnje strukovne škole. U svakoj ekipi je bilo četiri učenika od prvog do četvrtog razreda smjer elektrotehničar. Iako smo prvi puta sudjelovali u ovakvom natjecanju naši učenici su postigli odlične rezultate, jedna ekipa osvojila je prvo mjesto dok je druga na desetom mjestu. No, ništa još nije gotovo jer nas očekuju još dva kola u kojima se veselimo sudjelovati. Učenici koji su sudjelovali na natjecanju rekli su da im je bilo jako zanimljivo, izazovno i zabavno rješavati zadatke u timu te da se vesele idućem kolu i novim zadacima. Svi su još danima poslije toga raspravljali o zadacima i rješenjima istih te načinima kako bi se na drugačiji način nešto moglo riješiti.