POSJETA SERVISU AUTOELEKTRIKE LPGasprom U UMAGU
Autor: Ivančica Sabadin, 24. 11. 2017.

Učenici zanimanja Automehaničari razreda 2d sudjelovali su 22. 11. 2017. godine na stručnom posjetu pod vodstvom dvojice nastavnika Gospodarske škole – S.S. i I. V.. Uz dva nastavnika na izlet je išlo 9 učenika. U sklopu izleta posjetili su SERVIS AUTOELEKTRIKE LPGasprom u Umagu.
       Obilazak se odnosio na servis, kontrolu i pregled ispravnosti vozila u koja su ugrađeni pogon na plin. Demonstriran je kompletan servisni pregled vozila Audi A6 3.0 V6 i vozila Alfa Romeo 147 1.6 TS.  Na početku nam je majstor objasnio da za vršenje bilo kakvog servisa ili ugradnje plina u vozilo potrebno imati potrebne dozvole, uvjerenja i certifikate. Pokazan nam je način ugradnje plinske instalacije, podešavanje parametara (da bi karakteristike bile što bliže benzinskim), vrste spremnika za plin koji se ugrađuju, spajanje instalacija u kombinaciji sa električnim i mehaničkim komponentama, način sipanja plina u vozilo, oznake na vozilu, primjere ispunjenih potrebnih formulara.  Također nam je demonstriran pokretni - mobilni uređaji za kontrolu curenja plinske instalacije – na nekom odabranom mjestu u unutrašnjosti putničkog prostora vozila postavljen je uređaj koji je pokazao curenje plina i određenu količinu plina pokazao na ekranu. Uređaj pouzdano otkriva curenje prirodnog plina, metana, etana, propana, butana, ukapljenog naftnog plina i drugih zapaljivih plinova.
       Nakon stručne posjete i povezivanja viđenog sa obrađenim gradivom učenici će prezentirati viđeno i naučeno na redovitoj nastavi.