Institucionalizacija zavičajne nastave istarske županije
Autor: Ivančica Sabadin, 10. 11. 2017.

I ovu školsku godinu naša škola nastavlja sa projektom Institucionalizacija zavičajne nastave istarske županije čija je tema ove godine Bujština u poslijeratnom razdoblju. U ponedjeljak, profesorica iz povijesti A. K. i profesorica hrvatskog jezika M. C., održale su radionicu na kojoj su uveli učenike u sam projekt, dok je nastavnica iz povijesti opisala političke i gospodarske prilike koje su utjecale na povijesnu sliku društva onog vremena. Nakon što je odrađen teorijski dio, učenici su se podijelili u tri grupe. Svaka grupa je imala zadatak osmisliti i napraviti poster na zadanu temu: Londonski memorandum, slobodni teritorij Trsta i britanski general William D. Morgan.Učenici su se potrudili i marljivo izrađivali postere koji će se izložiti u holu škole na završnoj izložbi našeg projekta.