26. rujna – Europski dan jezika
Autor: Ivančica Sabadin, 4. 10. 2017.

Na inicijativu Vijeća Europe, Europski dan jezika obilježava se svake godine od 26. rujna 2001.

Jedan od osnovnih ciljeva Europskog dana jezika je poticati cjeloživotno učenje jezika u svrhu školovanja kako za profesionalne potrebe, za potrebe mobilnosti ali i za užitak te razumijevanje.

I u našoj školi obilježili smo taj dan na poseban način - ukrasili smo školski prostor, izrađivali su se plakati na temu, a profesorica L. K. održala je nastavu na španjolskom jeziku. Učenici 3.b i 3.c razreda tako su naučili španjolsku abecedu, pozdrave te nekoliko činjenica o jeziku i kulturi.