NATJECANJE U ČITANJU „ČITANJEM DO ZVIJEZDA“
Autor: Ivančica Sabadin, 14. 5. 2017.

Da je moguće približiti se zvijezdama dokazali su učenici 4.a razreda koji su u kvizu „Čitanjem do zvijezda“ postigli veliki uspjeh.
Na trećoj razini natjecanja, nacionalnoj „Čitanjem do zvijezda“, učenici 4.a razreda Nikolina Anastasijevski i Natan Radetić plasirali su se u sam vrh ljestvice.
Treća razina natjecanja održala se u utorak 24. travnja. 2017. godine.
Zahvaljujući Istarskoj županiji, zajedno sa školama iz Labina, Pule i Poreča i njihovim mentoricama stigli smo do Zagreba, točnije do XVI. Gimnazije. Tamo su učenici pristupili  on-line kvizu zajedno s ostalim učenicima.
Kandidati koji su prošli prvu i drugu razinu natjecanja odgovarali su na sedamdeset i pet pitanja koja se odnose na četiri pročitana djela, „Dnevnik jedne narkomanke“, Patnje mladog Werthera,  „Apsolutno istiniti dnevnik Indijanca na određeno vrijeme“ i „Dnevnik jedne gimnazijalke“.
Od 155 učenika koji su rješavali kviz na državnoj razini, Nikolina dijeli 6. mjesto s 88% točnih odgovora, a Natan 13. mjesto s 79% točnih odgovora.
Mentorice učenicima bile su profesorice Maša Čiča i Majda Cvitko, prof.

Čestitke Nikolini i Natanu!!