UČENIK 4.a RAZREDA, ARIJAN JOZIĆ, JEDAN OD DOBITNIKA „PLAVE VRPCE VJESNIKA“ ZA 2016. GODINU
Autor: Ivančica Sabadin, 19. 1. 2017.

Učenik 4.a razreda naše škole, Arijan Jozić, jedan je od dobitnika „Plave vrpce“ za 2016. godinu.  Naime, Marijan Babić nagrađen je Zlatnim prstenom i svilenim plamencom Plave vrpce Vjesnika jer je noću iz valovitog mora spasio 75-godišnjeg Čeha. Babić je, nakon što je primio poziv Lučke kapetanije, krenuo gliserom u potragu, zajedno sa 16-godišnjom kćeri Anabel i njenim 17-godišnjim prijateljem Arijanom. Kako je rekao, nedaleko Poreča zatekli su iscrpljenog čovjeka, koji se držao za prevrnutu jedrilicu. Babić ga je izvukao iz mora uhvativši ga za ruke, a Arijan ga je pritom držao za noge.

U razgovoru s Arijanom, on skromno kaže: „Ovo je za mene bilo nezaboravno iskustvo. Drago mi je što smo mogli pomoći unesrećenom jedriličaru. Danas, da se nađem opet u takvoj situaciji, bez razmišljanja bih isto to napravio!“

Inače, „Plavu vrpcu" Vjesnika je utemeljio 1966. Ratko Zvrko, književnik i tadašnji urednik Pomorske redakcije u Vjesniku. Nakon gašenja Vjesnika, organizaciju dodjele nagrade je preuzeo Sindikat pomoraca Hrvatske i zadržao dotadašnji naziv nagrade. Nagrada se dodjeljuje kao priznanje za poduhvat spašavanja ljudi na moru. Ne moramo niti naglašavati koliko smo ponosni što je upravo učenik naše škole pokazao hrabrost i plemenitost i sudjelovao u spašavanju jednog ljudskog života! Bravo, Arijane!!!