PROJEKT PLASTIC – S – KILLS; ZAVRŠNI SUSRET U MARLU (NJEMAČKA)
Autor: Ivančica Sabadin, 20. 5. 2016.

U nedjelju 8.5.2015. krenuli smo na dugo putovanje prema Njemačkoj. Putovanje je trajalo oko 17h, no isplatilo se. U ponedjeljak ujutro, posjetili smo školu gdje smo se upoznali s učenicima i profesorima iz drugih zemalja te smo započeli s aktivnostima koje su uključivale prijevod završnih proizvoda našeg projekta (roll- up) te izrada raznih skulptura od plastike. U utorak smo posjetili grad Oberhausen gdje smo razgledali prirodoslovni muzej te smo vidjeli 3D satelitsku projekciju zemlje. Nakon toga imali smo slobodno vrijeme za razgledavanje ostatka grada i posjet trgovačkom centru. U srijedu smo posjetili Bruxelles gdje smo razgledali Europski parlament i komisiju te smo saznali neke nove i zanimljive činjenice o Europskoj uniji. Četvrtak je bio najvažniji dan ovog sastanka jer smo u školi obilježili „Europski dan“. Otvorili smo izložbu naših završnih proizvoda sa svim rezultatima dobivenih tijekom dvije godine sudjelovanja u projektu.  Na kraju dana bio je organiziran roštilj gdje smo probali njemačke delicije. Petak je bio zadnji dan ovog sastanka, svi smo se pozdravili i izmijenili poklone, a nakon toga smo krenuli na put prema Hrvatskoj.