Posjet tvornici automobila Rimac i Tehničkom muzeju u Zagrebu
Autor: Ivančica Sabadin, 16. 3. 2016.

Naši su učenici bili na još jednom edukativnom izletu. Naime, u petak 11. ožujka 2016. učenici 1a, 2a, 2.d, 3.a, 3.c i 4.a razreda krenuli su autobusom prema Zagrebu oko 7:30. Već oko 11 sati nalazili su se ispred tvornice automobila Rimac. Uz pratnju vodiča obišli su tvornicu te naučili mnogo zanimljivih stvari o Greyp električnim biciklima i Rimac automobilima. Razgledavali su pojedine faze proizvodnje vozila – izradu karoserije od karbonskih vlakana, bojanje karoserije, izradu pojedinih elementata na CNC strojevima i slično te su na kraju imali priliku i vidjeti legendarni Concept one, prvi automobil tvrtke Rimac. Nakon završetka obilaska tvornice, zaputili su se u Tehnički muzej. Uz predavanje o Nikoli Tesli, pokuse i razgled rudnika, mogli su vidjeti primjerke borbenih zrakoplova iz Drugog svjetskog rata, motor Titove jahte, početke zelene energije i još mnogo više. Nakon zanimljivih, ali iscrpljujućih razgleda, bilo je vrijeme za razonodu. Zaputili su se u Arena centar te tamo proveli nekoliko sati, do polaska prema Istri. Učenici su se uvečer vratili svojim kućama sa pokojim novim doživljajem i iskustvom.

Autor teksta: Natan Radetić, 3A